Virtuální procházka Karlovými Vary

Kolonády

K lázním Karlovy Vary neodmyslitelně patří kolonády. Podél říčky Teplé se nacházejí celkem tři nejznámější: Zámecká kolonáda, Dřevěná / Mlýnská a Vřídelní kolonáda. Nabízejí hostům klidné procházky spojené s pitím léčivých termálních vod i za nepřízně počasí. V každé kolonádě naleznete termální léčivé prameny. Celkem jich je 12, nejznámější jsou např. pramen Vřídlo, Rusalka, pramen Karla IV, Kníže Václav a jiné.

Zámecká kolonáda se nachází v nejstarší části města na úpatí skalního masívu, kde najdeme zbytky gotického hradu s dominantou Zámecké věže, která je nejstarším objektem Karlových Varů.

Architektem Mlýnské kolonády je známý Josef Zítek. Stavba má trojtaktovou portikovou halu, která je členěna korintskými sloupy. Hala uprostřed slouží jako orchestřiště.

Tržní kolonáda vznikla ke konci 19. stol. a tvoří podnož pro Skalní kolonádu, která leží při skalním masivu za dřevěnými stavbami tržištních krámků. Zde je budován nový komplex včetně obnoveného původního Ohmannova výtahu, který má zajistit bezbariérový přístup mezi Tržištěm a platem u Zámecké věže.

 

Na obrázek klikněte levým tlačítkem myši, tlačítko stále držte a myší pohybujte směrem, kterým se chcete rozhlédnout. Detaily obrázku si můžete přiblížit pomocí tlačítka "+" a zmenšit tlačítkem "-" ve spodní části obrázku. Stiskněte tlačítko a pak klikněte na místo, které chcete přiblížit nebo oddálit.

This content requires Adobe Flash Player and a browser with JavaScript enabled.
Built on Flash Panorama Player.

(c)virtual-zoom s.r.o.
 

Virtuální procházky po dalších místech ČR

Praha

Praha je hlavním městem České republiky. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu je památkovou rezervací UNESCO.

Kroměříž

Kroměříž patří mezi klenoty České republiky. Koncem roku 1998 byly zdejší zahrady a zámek zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.