QSL KartyDěčínský Sněžník
Rozhledna byla postavena roku 1864 u Děčína v severních Čechách. Původně sloužila pro geografická měření. V roce 1936 byl na ní poprvé zachycen televizní signál z olympijských her v Berlíně.
Foto: ČTK


Krásný dvůr u Podbořan
Rozhledna se nachází v největším anglickém parku u zámku Krásný Dvůr v severních Čechách., vznikla r. 1820, měří 20 m.
Foto: ČTK

 


Minaret v Lednici
Stavba pochází z roku 1802, je nejstarší rozhlednou v České republice. Je součástí Lednice-Valtice - castle and park na jižní Moravě, postavený šlechtickou rodinou Lichtensteinů. Patří mezi chráněné památky UNESCO.
Foto: ČTK

Petřínská rozhledna
Jedna z  dominant Prahy, je umístěna na vrchu Petřín (327 m n.m.) Stavba byla iniciována Klubem českých turistů jako zmenšenina pařížské Eiffelovky, byla postavena  r. 1891, je vysoká 60 m.
Foto: ČTK

 


Praděd
Nachází se v Moravsko-slezském kraji na vrcholu hory Praděd ve výšce 1491 m. Původně zde byla kamenná rozhledna.V 80.letech zde byl vybudován televizní vysílač o výšce 162 m.

Foto: www.jeseniky.net

Háj u Aše
Nejzápadněji postavená rozhledna na území České republiky, vznikla v r. 1904. Má čtyři vyhlídková patra, výška 34 m.
Foto: Marek Ondráček

 


Kleť
Patří k nejstarším rozhlednám, nachází se na nejvyšší hoře Blanského lesa v Jihočeském kraji u Českého Krumlova ve výšce 1060 m. Věž nechal postavit roku 1825 kníže Josef Schwarzenberg.
Foto: ČTK

Blaník
Rozhledna na bájném vrchu Blaník,( 638 m.n.m.) ve středních Čechách. Má výšku 30 m, byla postavena r. 1943 Klubem českých turistů ze dřeva ve tvaru husitské věže na místě bývalé rozhledny z roku 1895.
Foto: Marek Ondráček

 
   Zpět na QSL karty Radia Praha