75 let Radia Praha

31. srpna 2011 tomu bude 75 let, co československá společnost Radiojournal zahájila pravidelné vysílání na krátkých vlnách. Tento den považujeme za vznik Radia Praha. Výročí se budeme věnovat v pořadech Radia Praha. Kromě toho jsme připravili následující akce:

Čtvrtek 23. června 2011


Výstava 75 let Radia Praha

V přízemních prostorách Českého rozhlasu, Římská 13, Praha 2, byla 23. června odpoledne zahájena výstava přibližující historii a současnost Radia Praha.Setkání posluchačů

Setkání s posluchači v roce 2011Setkání s posluchači v roce 2011 Radio Praha uspořádalo setkání posluchačů u příležitosti 75. výročí svého založení. Zúčastnili se ho posluchači z několika zemí světa, mezi kterými nechyběl ani vítěz letošního ročníku soutěže Radia Praha - Ralf Urbanczyk z Německa. Návštěvníci si prohlédli budovu Českého rozhlasu, výstavu o historii Radia Praha a měli možnost mluvit s redaktory. Někteří z nich přišli i na večírek, který následoval.

Středa 31. srpna 2011

Tisková konference

Od 10 hodin v budově Českého rozhlasu začne pro české i zahraniční novináře tisková konference k současnému stavu zahraničního vysílání. Novináři budou moci shlédnout výstavu 75 let Radia Praha a navštívit vysílací pracoviště zahraničního vysílání.

Stánek v centru Prahy

Od 10 do 18 hodin bude stánek Českého rozhlasu 7 v ulici Na Příkopě 15, Praha 1. Posádka stanu bude distribuovat propagační materiály Radia Praha a bude upozorňovat na vysílání pro cizince na 92.6FM a na 99.3FM v Praze. Ze stanu budou probíhat živé vstupy do vysílání.

 

Video - stan Radia Praha v ulici Na Příkopě:

 

Speciální QSL

Za poslech Radia Praha 31. srpna posluchači mohou obdržet zvláštní QSL kartu s razítkem.

Odznáčky s motivem 75. výročí Radia Praha

 

Videoprezentace Radia Praha: