45. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) je jedním z nejprestižnějších filmových festivalů na světě. Na letošním ročníku mohou diváci shlédnout přes 200 filmů z celého světa.

Hlavní hvězdou festivalu je britský herec Jude Law. V tomto roce bude udělena cena Zlatý globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii hned dvěma osobnostem, a to ruskému herci a režisérovi Nikitu Michalkovovi a československému režisérovi Juraji Herzovi. Na festivalu bude také promítnut nejnovější film Nikity Michalkova Unaveni sluncem 2: Exodus.

Festival bude probíhat od 2. do 10. července 2010.

V hlavní soutěžní sekci se představí hned dva filmy z dílny českých tvůrců, a to Tři sezóny v pekle (režie Tomáš Mašín) a Kuky se vrací (režie Jan Svěrák).

www.kviff.com

 

Radio Praha Vás bude, jako již tradičně, informovat o hlavních událostech, novinkách a oceněných osobnostech festivalu.

Fotogalerie :

Foto: Štěpánka Budková

 

Články Radia Praha

Festival je koule, která na sebe nabaluje příjemné zážitky a zajímavé filmy, říká o MFF v Karlových Varech Jiří Bartoška

Celý uplynulý týden probíhal v Karlových Varech jubilejní 45. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Jeho dění shrnuje teď Milena Štráfeldová v dnešní kulturní rubrice: Více ...

Juraj Herz má karlovarský Křišťálový globus za celoživotní dílo

V Karlových Varech vrcholí 45. ročník Mezinárodního filmového festivalu. Přehlídka končí vyhlášením cen tuto sobotu, už v pátek se ale dostává ocenění dvěma proslulým filmovým režisérům. Křišťálový globus tu převezme ruský režisér Nikita Michalkov, který ve Varech uvádí svůj snímek Unaveni sluncem 2: Exodus. Dalším vyznamenaným je autor Spalovače mrtvol nebo Petrolejových lamp Juraj Herz. Více ...

Karlovarský filmový festival zahájí oscarový film Crazy Heart

Úvodní projekce 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF), který v Karlových Varech začíná v pátek, bude ve znamení oscarového filmu Crazy Heart režiséra Scotta Coopera. Právě jeho prezident MFF Jiří Bartoška potvrdil jako dalšího hvězdného hosta filmové přehlídky, který svůj snímek osobně uvede. A název srdce má v názvu i závěrečný film festivalu, jímž bude francouzský snímek (K)lamač srdcí režiséra Pascala Chaumeila. Festivalový štáb údajně očekává ještě další filmovou hvězdu, jejíž účast je podle Bartošky podmíněna tím, jestli stihne dokončit natáčení svého nového filmu. O koho jde, nechtěl Bartoška ani naznačit. Ale prý to je skutečně velká osobnost. Každopádně je jistá účast britského filmového a divadelního herce Judea Lawa, který převezme cenu prezidenta festivalu. Přijede i slavný ruský režisér Nikita Michalkov, aby si převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Prestižní přehlídka se koná od 2. do 10. července. Promítat se bude opět ve 12 kinosálech. Hvězdou nové festivalové znělky bude loňský host John Malkovich.

Českých filmů bude letos soutěžit v Karlových Varech víc

Zanedlouho začne v Karlových Varech další ročník mezinárodního filmového festivalu. Organizátoři s předstihem oznámili, které osobnosti světového filmu převezmou ceny za umělecký přínos a jaká filmová nadílka je pro cinefily připravena. Více...

Karlovarský festival ocení za přínos kinematografii i Michalkova

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme na karlovarském festivalu ruský režisér Nikita Michalkov. Na tiskové konferenci v Praze to oznámili organizátoři této filmové přehlídky, jejíž 45. ročník se uskuteční od 2. do 10. července. Již dříve zveřejnili, že stejnou cenu dostane i režisér Juraj Herz. Prezident prestižní přehlídky Jiří Bartoška připomněl, že karlovarským hostem bude britský filmový a divadelní herec Jude Law, který převezme cenu prezidenta festivalu. O příjezdu další velké filmové hvězdy ještě organizátoři jednají, jméno Bartoška zatím zveřejnit nechtěl. Umělecká ředitelka festivalu Eva Zaoralová uvedla, že letošní festival uvede celkem 180 celovečerních filmů, z toho 50 bude mít ve Varech světovou či mezinárodní premiéru.

Karlovarský festival ocení za přínos kinematografii Juraje Herze

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme na karlovarském festivalu režisér Juraj Herz, tvůrce více než pětadvaceti celovečerních snímků a držitel mnoha festivalových cen. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to oznámili organizátoři této filmové přehlídky, jejíž 45. ročník se uskuteční od 2. do 10. července. V mezinárodní statutární porotě posuzující soutěž celovečerní hrané tvorby bude i scenárista a režisér Bohdan Sláma. Loni ho prestižní filmový časopis Variety vybral, aby se jako jeden z deseti pozoruhodných režisérů současnosti zúčastnil festivalu Sundance 2009 ve Spojených státech. Podle umělecké ředitelky karlovarského festivalu Evy Zaoralové se v hlavní soutěži z domácí tvorby objeví novinka režiséra a scenáristy Jana Svěráka Kuky se vrací a debut Tomáše Mašína Tři sezony v pekle. Do soutěže dokumentů nad 30 minut byl vybrán nejnovější časosběrný snímek Heleny Třeštíkové Katka. V soutěžní sekci Na východ od Západu uvede režisérka Jitka Rudolfová mezinárodní premiéru celovečerního hraného debutu Zoufalci. Soutěžní sekce Fórum nezávislých zařadila nízkorozpočtový autorský debut Jaroslava Fuita Dvojka.

 
Datum Nadpis
24.06.2019 Vstupenky na MFF v online předprodeji zmizely během pár minut
11.06.2019 Křišťálový glóbus ve Varech dostane herečka Julianne Mooreová
08.07.2018 Křišťálový glóbus převzal režisér Levinson
05.07.2018 Fotogalerie z mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech
03.07.2018 Jihlavský festival představil ve Varech znělku od Godarda
03.07.2018 Debutující Adam Sedlák představil v Karlových Varech drama Domestik
02.07.2018 Ve Varech uvedou Němcův film ze srpnové okupace a zahraje Mišík
30.06.2018 Na festivalu v K. Varech začaly výstavy s filmovou tematikou
29.06.2018 Filmové Vary uctí památku Miloše Formana
19.06.2018 Na festival v Karlových Varech přijede americký držitel Oscara Tim Robbins
Všechny související články