Související články


Tenistka Květa Peschkeová vyhrála po boku bývalé světové jedničky Čchan Jüng-žan z Tchaj-wanu turnaj v San Jose a získala jubilejní 30. deblový titul v kariéře. Při společném debutu stačily nejvýše nasazenému páru k celkovému triumfu jen dvě výhry, když porazil ukrajinské sestry Ljudmilu a Nadiu Kičenokovy 6:4, 6:1.

Simona Baumrtová obsadila na mistrovství Evropy v Glasgow sedmé místo na trati 50 metrů znak. Jan Micka byl na 1500 metrů volným způsobem ve finále poslední osmý. V semifinále překonali Tomáš Franta a Barbora Závadová vlastní české rekordy, ale k postupu do finále jim to nestačilo. Znakařka Baumrtová na nejkratší trati zaplavala čas 28,38, jímž o šest desetin sekundy zaostala za českým rekordem, který vytvořila v sobotních rozplavbách. Zlato získala domácí Britka Georgia Daviesová. Micka obsadil osmé místo za 14:59,49. V národním rekordu 14:36,15 vyhrál Němec Florian Wellbrock, český specialista na dlouhé tratě na něj ztratil přes 23 sekund.

Třiatřicet medailí získali čeští reprezentanti ve sjezdu na divoké vodě na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Makedonii. Šestnáct z nich bylo zlatých, devětkrát skončili čeští vodáci na druhém a osmkrát na třetím místě. K nejvýraznějším osobnostem šampionátu ve Skopji patřila Martina Satková, která ve starší kategorii vyhrála na kajaku dlouhý závod a na kanoi sprint. Dva individuální tituly získala také juniorská kajakářka Barbora Dimovová, Václav Kristek triumfoval ve třiadvacítce v dlouhém sjezdu na singlkanoi i v deblu s Filipem Jelínkem.

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková se poprvé staly světovými jedničkami. Do čela žebříčku mezinárodní federace FIVB se dostaly po sobotním titulu na majoru Světového okruhu ve Vídni. Hermannová s Nausch Slukovou mají na kontě 5440 bodů a v čele jsou před brazilskými dvojicemi. Druhé jsou Agatha a Duda (5160 b.) a třetí Maria Antonelliová s Carol (5120. Svěřenkyně rakouského trenéra Simona Nausche letos mimo jiné ovládly čtyřhvězdičkový turnaj doma v Ostravě a na mistrovství Evropy skončily třetí. Do žebříčku FIVB se započítává osm nejlepších výsledků za 365 dnů. V elitní dvacítce jsou z Češek ještě Michala Kvapilová s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou. Se ziskem 3680 bodů jim patří šestnácté místo.

Sport

04-08-2018 aktualizováno

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková vyhrály major Světového okruhu ve Vídni a slaví největší úspěch v kariéře. Ve finále porazily brazilský pár Barbara, Fernanda po nepovedeném prvním setu a velkém obratu 10:21, 21:16 a 15:12. České jedničky ve společné kariéře trvající od léta 2015 získaly dnes na žhavém písku v rakouské metropoli nejcennější medaili. Z mistrovství Evropy mají stříbro a bronz, ve Světovém okruhu vyhrály turnaj potřetí, ale ve Vídni poprvé ovládly akci nejvyšší kategorie.

Český tenista Roman Jebavý s Argentincem Andrésem Moltenim porazili ve finále čtyřhry v Kitzbühelu italsko-argentinský pár Daniele Bracciali, Federic Delbonis 6:2, 6:4. Pro osmadvacetiletého Jebavého je to třetí turnajový triumf ve čtyřhře v kariéře. Loni spolu s Jiřím Veselým zvítězili v Istanbulu a s Nizozemcem Matwém Middelkoopem v Petrohradu. V letošní sezoně prohrál dvakrát ve finále - v Lyonu a Umagu.

Párová čtyřka lehkých vah Jan Cincibuch, Jan Vetešník, Milan Viktora, Jiří Kopáč získala stříbrné medaile na mistrovství Evropy ve veslování v Glasgow. Čeští reprezentanti nestačili jen na suverénní Italy a v neolympijské kategorii tak vylepšili výsledek z loňského šampionátu v Račicích, kde skončili třetí.

Dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová obsadil ve finále ME v Glasgow 5. místo. Zlaté medaile z loňského šampionátu v Račicích neobhájily.

Sportovní střelec Jiří Lipták vybojoval na mistrovství Evropy v Leobersdorfu bronzovou medaili v trapu a získal pátou medaili z velké akce v kariéře. Do šestičlenného finále přitom šestatřicetiletý český reprezentant prošel až z rozstřelu. Lipták v kvalifikaci nastřílel 121 bodů a o finále musel bojovat s osmi soupeři o pouhá dvě volná místa. Rozstřel však zkušený brokař zvládl a pohodu si přenesl i do finále, v němž se pohyboval od začátku na předních příčkách.

Motocyklista Jakub Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci závodu mistrovství světa a do domácí Velké ceny České republiky v Brně tak ve třídě Moto3 odstartuje z pole position. Druhý Čech na startu nejslabší kategorie Filip Salač, jedoucí na divokou kartu, byl poslední. Kornfeil dnes navázal na Lukáše Peška, který vyhrál kvalifikaci jako zatím poslední český jezdec v roce 2007 v Misanu.

Plavec Jan Micka má zatím v Glasgow vysokou úspěšnost. Po doplňkové čtyřstovce, na níž skončil český kraulař šestý, dnes proměnil další start na patnáctistovce v další finálovou účast. Ve Skotsku se dostal popáté v kariéře pod patnáctiminutovou hranici a věří, že v nedělním finálovém boji o medaile může atakovat český rekord, který loni na mistrovství světa v Budapešti stanovil časem 14:55,47 minuty.