Ze sportu:

03-01-2013

Všichni čtyři čeští skokané poprvé na Turné čtyř můstků postoupili do hlavního závodu. V kvalifikaci v Innsbrucku předvedl z reprezentačního kvarteta nejlepší výkon Jan Matura, jenž dostal dvanáctou nejvyšší známku. Nejlepší byl Rakušan Gregor Schlierenzauer, o 2,2 bodu zpět skončil druhý vedoucí muž průběžného pořadí Anders Jacobsen z Norska, vítěz obou úvodních závodů v Německu. Český skok na lyžích má už dnes jistotu, že bude mít svého zástupce v druhém kole. Matura totiž dostal za soupeře Čestmíra Kožíška, který skončil v kvalifikaci 38. a postoupil na Turné vůbec poprvé do hlavního závodu.

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer dojel osmý ve stíhacím závodu na 35 kilometrů volnou technikou v rámci Tour de Ski. Na trase z Cortiny do Toblachu tak udržel pozici, z níž do etapy odstartoval. Dosud průběžně patnáctý běžec v celkovém hodnocení Martin Jakš onemocněl a Tour pro něj skončila ještě před startem stíhačky. Závod vyhrál v závěrečném spurtu vedoucí čtveřice Nor Petter Northug, druhý skončil Rus Alexandr Legkov před obhájcem celkového vítězství Dariem Colognou ze Švýcarska. Čtvrtý do party byl v cíli další ruský reprezentant Maxim Vylegžanin.

Tenista Tomáš Berdych vyhrál svůj první soutěžní zápas nové sezony. Z pozice nejvýše nasazeného dnes porazil v indickém v Čennaí domácího Somdeva Devvarmana 6:3, 6:1 a postoupil do čtvrtfinále.

Tenistka Klára Zakopalová porazila v čínském Šen-čenu turnajovou dvojku Marion Bartoliovou z Francie 6:3, 6:2 a postoupila do semifinále. Díky tomu si nejspíše v pondělním vydání vylepší devět let staré žebříčkové maximum, kterým je dosud 27. pozice z roku 2006. Soupeřkou třicetileté Zakopalové v duelu o finále bude Rumunka Monica Nicolescuová, s kterou se dosud na okruhu WTA neutkala.