Ze sportu

Trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek povolal na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství světa s Polskem a Severním Irskem tři nováčky. Do národního týmu se poprvé podívají Adam Hloušek ze Slavie, Michal Švec z nizozemského Heerenveenu a Ondřej Kušnír ze Sparty. Po třech letech se vrací brankář Antonín Kinský z ruského Saturnu.

Fotbalisté Slavie Praha utrpěli v Evropské lize debakl 1:5 s Lille a prohráli i druhý zápas ve skupině. Český mistr přitom po prvním poločase vedl gólem Belaida z penalty.

Fotbalisté pražské Sparty ve druhém utkání Evropské ligy podlehli na hřišti FC Kodaň 0:1 a ve skupině K jsou s jedním bodem na posledním čtvrtém místě. Zápas rozhodl gólem v 25. minutě senegalský útočník Dame N'Doye. K výhře dánského klubu přispěl i český reprezentant Zdeněk Pospěch.

V páteční předehrávce 10. kola první fotbalové ligy Brno porazilo Příbram 2:1.

České volejbalistky prohrály na mistrovství Evropy v Polsku i závěrečný zápas ve čtvrtfinálové skupině, když podlehly Turecku 0:3 po setech 16:25, 20:25 a 23:25. Na šampionátu obsadily desáté místo.