Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího

Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího. Novinářům to po zasedání výkonné rady oznámil předseda občanských demokratů Petr Fiala. Klaus se s ODS podle některých občanských demokratů už déle názorově rozchází. Na zasedání výkonné rady ho špičky ODS nepozvaly. Klaus mladší skončil také v poslaneckém klubu ODS. Jeho vyloučení z nejsilnější opoziční strany podpořili všichni přítomní členové výkonné rady.

Sněmovní frakce ODS se už ve středu distancovala od Klausových slov z předchozího dne, kdy přirovnal schvalování zákonů daných unijními předpisy k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů. Klub v usnesení také konstatoval, že Klaus mladší svým jednáním ODS dlouhodobě poškozuje. Občanští demokraté připomínají jeho zpochybňování české armádní mise v Afghánistánu nebo podporu kandidátovi SPD Ladislavu Jaklovi před loňskými senátními volbami.

Klaus v reakci na vyloučení z ODS uvedl, že se bude snažit nabízet vize, pozitivní program a slíbil, že názory nezmění. K ODS se už nechce vyjadřovat