Sport - další výsledky

Biatlonistka Markéta Davidová skončila druhá ve zkráceném vytrvalostním závodě v Canmore a ujala se vedení v hodnocení této disciplíny ve Světovém poháru. V Kanadě česká reprezentantka vyčistila všechny terče a porazila ji jen Norka Tiril Eckhoffová, která jednou chybovala. Davidová se tak umístila na stupních vítězů ve třetím z posledních čtyř závodů. Pět míst za Vítkovou skončila Eva Puskarčíková, která si závod pokazila sedmi střeleckými chybami.

Suverén této sezony Nor Johannes Thingnes Bö s velkou převahou ovládl zkrácený vytrvalostní závod biatlonistů v kanadském Canmore. Životním dvanáctým místem se blýskl Tomáš Krupčík, žádný jiný český reprezentant nebodoval. Kvůli silným mrazům v Kanadě museli pořadatelé zkrátit vytrvalostní závod z dvaceti na patnáct kilometrů a vybrali okruh, který je o něco více krytý.

Čeští hokejisté vstoupili do Švédských her ve Stockholmu výhrou nad domácím Švédskem 5:2 a poskočili před svého soupeře v tabulce Euro Hockey Tour na třetí místo. Hatttrickem a jednou asistencí zařídil vítězství útočník Jan Kovář, který se vrátil do národního týmu poprvé od loňských olympijských her v Pchjongčchangu. Druhý zápas na třetím podniku Euro Hockey Tour čeká svěřence trenéra Miloše Říhy staršího v sobotu v poledne proti Finsku.

První kolo tenisového Fed Cupu mezi českými obhájkyněmi trofeje a Rumunskem zahájí domácí jednička Karolína Plíšková proti Mihaele Buzarnescuové. Ke druhé sobotní dvouhře v Ostravě nastoupí Kateřina Siniaková a Simona Halepová. Rozhodl o tom los. Vítězky duelu čeká v dubnu semifinále, v němž narazí na lepšího z dvojice Belgie - Francie. Poražený týmu bude v tomtéž termínu 20. a 21. dubna hrát baráž o udržení ve Světové skupině. Češky vyhrály Fed Cup šestkrát za posledních osm let.

Petr Vabroušek si zopakoval druhé místo v extrémním závodu World Marathon Challenge, jehož účastníci uběhli za sedm dní sedm maratonů na sedmi světadílech. Stejně jako předloni český triatlonista a vytrvalec nestačil jen na Američana Michaela Wardiana, který byl opět nejrychlejší ve všech závodech. Vabroušek za ním doběhl vždy druhý. Maratonci začínali sérii opět v Antarktidě, poté závodili v Kapském Městě, Perthu, Dubaji, Madridu, Santiagu a končili v Miami. Právě na závěr na Floridě zaběhl Vabroušek svůj nejlepší čas 3:04:23. "Na start posledního maratonu jsme sice nastupovali už v mírném stadiu rozkladu, ale vidina blížícího se konce a noci strávené v posteli nás hnala rychle dopředu," uvedl na svém facebookovém profilu pětačtyřicetiletý zlínský sportovec. Jeho průměr v sedmi maratonech, mezi nimiž běžci absolvovali náročné přelety, činil 3:16:53.