21-12-2019

Snowboardcrossařka Eva Samková na Světovém poháru v italské Cervinii udělala chybu v semifinále a obsadila sedmou příčku. Úřadující mistryně světa a obhájkyně triumfu v SP nenavázala na výhru z úvodního závodu v rakouském Montafonu, což bylo v součtu s koncem minulé sezony její třetí vítězství za sebou. Poprvé po více než dvou letech Samková neskončila v závodě SP na stupních vítězů, naposledy se to stalo v září 2017 v Argentině.

Světová jednička ve čtyřhře Barbora Strýcová po životní sezoně získala poprvé Zlatého kanára. V 27. ročníku ankety časopisu Tenis a Českého tenisového svazu zvítězila před Karolínou Plíškovou, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou roku. Mezi muži se počtrnácté a naposledy stal nejlepším českým tenistou Tomáš Berdych, jenž v listopadu ukončil kariéru. Strýcová si letos zahrála ve dvouhře semifinále Wimbledonu a ve čtyřhře se s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej radovaly na londýnské trávě z titulu. Celkem spolu získaly čtyři tituly, hrály finále na Turnaji mistryň a třiatřicetiletá plzeňská rodačka zakončila rok v čele deblového žebříčku WTA. Od 176 osobností, funkcionářů, trenérů, novinářů a sponzorů získala Strýcová 84 hlasů, světová dvojka ve dvouhře Karolína Plíšková jich dostala 53.