08-11-2019

Čeští hokejisté porazili na úvod turnaje Karjala i celé série Euro Hockey Tour v Leksandu domácí Švédsko 3:1. V prvním utkání sezony se národnímu týmu podařilo uspět poprvé po sedmi letech. V roce 2012 zdolali Češi shodným výsledkem rovněž Švédy. V pátek se český tým přesune do Helsinek, kde ho v dalším pokračování turnaje čeká v sobotu duel proti domácímu Finsku, které dnes porazilo Rusko 4:3. Sborná bude soupeřem Čechů v neděli.

Plavec Jan Micka obsadil na Světovém poháru v Dauhá třetí místo v závodě na 400 metrů kraul. Český specialista na dlouhé tratě zopakoval v padesátimetrovém bazénu bronz z říjnového závodu v Budapešti. V katarské metropoli postoupil do finále ze sedmého místa a v souboji o medaile nestačil jen na vítězného Litevce Danase Rapšyse a Michajla Romančuka z Ukrajiny. Časem 3:50,20 zaostal Micka o necelé dvě sekundy za svým národním rekordem.