Adéla Citová obhájila titul mistryně světa ve sportovním aerobiku. V nizozemském Leidenu, kde vloni triumfovala poprvé, zopakovala prvenství a zvítězila před Australankou Steph Keilyovou. Třetí skončila další česká reprezentantka Viktorie Prokopová, obě české cvičenky navázaly na shodná umístění z červnového mistrovství Evropy.

Barbora Seemanová vyhrála na plaveckém Světovém poháru v Berlíně závod na 200 metrů volný způsob a zopakovala páteční úspěch z dvojnásobné trati. Devatenáctiletá reprezentantka se tentokrát časem 1:58,78 minuty tolik nepřiblížila k vlastnímu českému maximu (1:57,16), ale stačilo jí to k triumfu o dvě setiny před Michelle Colemanovou ze Švédska. Třetí s odstupem 62 setin dohmátla zkušená maďarská plavkyně Zsuzsanna Jakabosová, jež dvoustovku ovládla na předminulém dílu SP v Singapuru.