12-05-2019

Skifařka Miroslava Topinková obsadila třetí místo v úvodním závodě Světového poháru ve veslování v Plovdivu. Z vítězství se radovala Lisa Scheenaardová z Nizozemska, druhá skončila Číňanka Jan Ťiang. Pro osmatřicetiletou Topinkovou byl start v Bulharsku prvním závodem na skifu po návratu z mateřské dovolené. Olympijské vítězce z Londýna se v říjnu 2017 narodila dcera Adéla, k veslování se vrátila již loni, kdy ale usedla do párové čtyřky. Letos se nejlepší česká veslařka všech dob vrátila na skif, na kterém se na mistrovství světa pokusí kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu 2020. Start v Plovdivu byl pro Topinkovou testem před kontinentálním šampionátem, který se na přelomu května a června uskuteční v Lucernu.

Stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek se po dvouleté pauze vrací do reprezentačního družstva ve vodním slalomu. Místo si ve vyrovnané nominaci kajakářů vybojoval také vicemistr světa z roku 2017 Vít Přindiš. Oba tak doplnili Jiřího Prskavce, který měl nominaci jistou díky stříbru z loňského MS. Do týmu se naopak neprobojoval předloňský mistr světa Ondřej Tunka.

Bývalý tenista Radek Štěpánek bude podle serveru iSport.cz trénovat Bulhara Grigora Dimitrova. Ke koučování se vrací 13 měsíců po ukončení spolupráce se Srbem Novakem Djokovičem. Štěpánka doporučil Dimitrovovi Andre Agassi, jenž se s bývalým českým daviscupovým reprezentantem staral o Djokoviče. Sedmadvacetiletý Dimitrov byl ve světovém žebříčku nejlépe třetí. V této sezoně klesl vítěz Turnaje mistrů z roku 2017 i kvůli problémům se zraněným ramenem až do páté desítky. Před pár dny po třech letech ukončil spolupráci s Venezuelanem Danielem Vallverduem, bývalým trenérem Tomáše Berdycha.