02-03-2019 aktualizováno

Snowboardcrossařka Eva Samková vyhrála v Baqueiře podvanácté závod SP a před finále sezony se dotáhla na vedoucí Lindsey Jacobellisovou z USA. O držitelce křišťálového glóbu se mezi nimi rozhodne ve finále 16. března ve švýcarském Veysonnaz.

Koulař Tomáš Staněk vybojoval na halovém mistrovství Evropy v Glasgow bronz svým nejlepším letošním výkonem 21,25 metru. Dál poslali kouli jen Polák Michal Haratyk a Němec David Storl, oba k tomu také museli přepsat evropské tabulky. Mistr Evropy z Berlína Haratyk se postaral o nejlepší letošní evropský výkon 21,65 hned v první sérii.

Zdeněk Štybar vyhrál po sólovém úniku první klasiku letošní cyklistické sezony Omloop Het Nieuwsblad v Belgii, jež je zařazena do nejvyšší kategorie WorldTour. Třiatřicetiletý člen týmu Deceuninck-QuickStep si připsal už druhé letošní vítězství necelý týden po triumfu v závěrečné etapě závodu Kolem Algarve.

Moderní pětibojař Jan Kuf se po dvou letech a počtvrté v kariéře dostal ve Světovém poháru na stupně vítězů. Mistr Evropy z roku 2016 skončil druhý na úvod sezony v Káhiře, kde se mu nadmíru daří. V egyptské metropoli se radoval v SP ze stříbra také v roce 2015 a o rok dříve byl třetí. Kuf prohrál jen s domácím osmnáctiletým Ahmadem Aldžandjem, který se z triumfu radoval v třetím závodu Světového poháru v kariéře.