Čeští tenisté se v premiérovém ročníku nového formátu Davisova poháru na finálový turnaj do Madridu neprobojovali. Na domácí půdě v Ostravě podlehli Nizozemsku 1:3 a v září je čeká baráž. Rozhodly o tom dva zápasy. Nejdříve Lukáš Rosol s Jiřím Veselým podlehli 6:7, 6:3 a 6:7 ve čtyřhře Jeanu-Julienu Rojerovi a Robinovi Haasemu a pak sedmnáctiletý debutant Jiří Lehečka navzdory odvážnému výkonu prohrál 4:6, 6:2 a 3:6 s jedničkou soupeře Haasem. Veselý hrál čtyřhru navzdory zranění z páteční dvouhry, při které si vykloubil prst na pravé noze. Do dvouhry už kvůli zraněné noze nastoupit nemohl a kapitán Jaroslav Navrátil nasadil Lehečku. Ten se stal nejmladším tenistou, který kdy v českých barvách v Davisově poháru nastoupil. Poklonu mu složili týmoví kolegové i kapitán Navrátil, který se společně se synem Michalem podílí na Lehečkově přípravě.

Pavel Maslák vyhrál závod na 400 metrů na halovém atletickém mítinku v Karlsruhe a časem 46,78 sekundy si vylepšil letošní maximum. Na akci prestižní série IAAF World Indoor Tour zaběhl Filip Šnejdr na dvojnásobné trati osobní rekord 1:47,01 minuty a stačilo mu to na třetí místo.

Skikrosařka Nikol Kučerová vybojovala na mistrovství světa v Utahu sedmé místo. Na stejné trati v Solitude, kde si v pátek Eva Samková dojela pro zlato ve snowbordcrossu, měla Kučerová v semifinále tvrdý pád, přesto dosáhla druhého nejlepšího výsledku na MS. Před čtyřmi lety skončila v Kreischbergu šestá. Novými králi světového skikrosu jsou kanadská lyžařka Marielle Thompsonová a Francois Place z Francie.

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová obhájila titul juniorské mistryně světa. Na šampionátu v Königssee byla nejrychlejší v obou soutěžních jízdách a zopakovala prvenství z loňského roku, kdy zlatou medaili vybojovala ještě v barvách Německa. Nyní se postarala o historický výsledek pro český skeletonový sport. Po změně občanství získala dvaadvacetiletá pražská rodačka pro Českou republiku už druhou trofej po nedávném triumfu v seriálu Interkontinentálního poháru. Fernstädtová mistrovský závod vyhrála v součtu časů s náskokem 58 setin před Belgičankou Kim Meylemansovou. Třetí skončila Ashleigh Pittawayová z Británie.

Lyžař Stanislav Řezáč skončil druhý v dálkovém běhu König Ludwig Lauf na 50 kilometrů klasickou technikou. Vítězný Nor Morten Eide Pedersen ho porazil o necelé dvě sekundy. Závod žen vyhrála Švédka Lina Korsgrenová, Adéla Boudíková dojela čtvrtá a Klára Moravcová pátá. Pětačtyřicetiletý Řezáč se v minulosti stal vítězem bavorského závodu již šestkrát, stejný počet trofejí má i finská legenda Pauli Siitonen. Řezáč se nyní chystá na start Jizerské padesátky.

Roman Koudelka obsadil na SP v letech na lyžích v Oberstdorfu 25. místo. Na 28. příčce bodoval Čestmír Kožíšek, vyhrál Polák Kamil Stoch.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Hamaru sedmá v závodu na 1500 metrů. Překonala tak svůj dosud nejlepší výsledek v sezoně na této trati, kterým bylo osmé místo z prosincového mítinku v Tomaszówě Mazowieckém. Pro trojnásobnou olympijskou vítězku přitom byla patnáctistovka v Norsku jen doplňkovou disciplínou. V pátek Sáblíková vyhrála tříkilometrovou trať a po prvním triumfu od března 2017 se vrátila do čela průběžného pořadí SP na dlouhých tratích. Závod rychlobruslařek na 1500 metrů vyhrála Američanka Brittany Boweová.