Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na Světovém poháru v Hamaru závod na 3000 metrů. Druhou Rusku Natalii Voroninovou porazila o více než sekundu a půl. Po prvním triumfu v sezoně se trojnásobná olympijská vítězka vrátila do čela průběžného pořadí. Sáblíková nastoupila v předposlední rozjížďce s Kanaďankou Isabelle Weidemannovou a dosud vedoucí ženu SP na dlouhých tratích za sebou nechala o šest vteřin. Časem 4:02,177 se dostala do čela a už ji neporazily ani závodnice z poslední jízdy. Světový pohár v Norsku je pro jedenatřicetiletou Sáblíkovou poslední prověrkou před vrcholem sezony, kterým bude příští týden v Inzellu mistrovství světa na jednotlivých tratích.

Jiří Veselý s Lukášem Rosolem podlehli ve čtyřhře Jeanu-Julienu Rojerovi a Robinovi Haasemu 6:7, 6:3 a 6:7 a čeští tenisté v kvalifikaci Davisova poháru prohrávají v Ostravě s Nizozemskem 1:2. Ve zkrácené hře rozhodujícího setu nevyužil domácí pár tři mečboly a ztratil ji v poměru 7:9. Nizozemské tenisty dělí jediná výhra od účasti na premiérovém finálovém turnaji v Madridu. O jejich postupu může rozhodnout už Robin Haase, kterého se pokusí zaskočit sedmnáctiletý Jiří Lehečka. Domácí jednička Veselý totiž nastoupil ke čtyřhře navzdory zranění z páteční dvouhry, při které si vykloubil prst na pravé noze. Handicap na jeho výkonu nebyl znát, zvládl odehrát celou dvouapůlhodinovou bitvu.

Roman Koudelka skončil v letech na lyžích v Oberstdorfu devatenáctý, v SP nadále drží 12. místo. O půl bodu vyhrál lídr seriálu Japonec Kobajaši.