Česká tenistka Petra Kvitová je ve finále turnaje v Sydney. Po bezmála pěti hodinách čekání kvůli dešti smetla v semifinále Bělorusku Aljaksandru Sasnovičovou 6:1 a 6:2. O titul se utká s domácí Ashleigh Bartyovou, která úvodní semifinále proti Nizozemce Kiki Bertensové odehrála ještě předtím, než se v Sydney rozpršelo.

Biatlonista Ondřej Moravec skončil díky bezchybné střelbě třináctý ve sprintu na Světovém poháru v Oberhofu. Stříbrný olympijský medailista Michal Krčmář dvakrát minul a obsadil 35. příčku. Žádný jiný český biatlonista se do stíhacího závodu nedostal. Z premiérového vítězství v SP se radoval Rus Alexander Loginov.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková je v polovině mistrovství Evropy ve víceboji v italském Collalbu čtvrtá. Trojnásobná olympijská vítězka zajela v úvodu jedenáctý čas na trati 500 metrů, poté byla druhá v závodu na 3000 metrů. V čele průběžného pořadí je Antoinette de Jongová z Nizozemska, která ovládla obě tratě a v sobotu bude útočit na titul. Druhá česká reprezentantka na startu Nikola Zdráhalová je zatím dvanáctá.