Sport

Poprvé po 14 letech budou české volejbalistky chybět na mistrovství Evropy. V kvalifikaci z dosavadních pěti zápasů vyhrály jen dva a po vítězství Estonek ve Finsku obsadí za těmito týmy nepostupové třetí místo. Týmu pod vedením Zdeňka Pommera kvalifikace v konkurenci severských rivalů nevyšla.

Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý končí po technických problémech ve 3. etapě na Rallye Dakar. Jednička týmu Buggyra dnes nestihla v časovém limitu dojet do bivaku, aby mohla pokračovat v soutěži. Pětačtyřicetiletý pilot by se ale do startovního pole měl po sobotním dnu volna vrátit, pravidla Dakaru to letos poprvé umožňují. "Budeme usilovat, aby se tak stalo. Když nová pravidla oznámili, tak se nám to moc nezdálo, a teď to vypadá, že za tuto možnost budeme rádi," přiznal šéf týmu Jan Kalivoda.

Tenistka Petra Kvitová porazila světovou dvojku Angelique Kerberovou z Německa a na turnaji v Sydney postoupila do semifinále. V utkání, které bylo dvakrát přerušeno kvůli dešti, vyhrála nasazená pětka nad obhájkyní titulu 6:4, 6:1. Další soupeřkou Kvitové bude Běloruska Aljaksandra Sasnovičová, která po postupu z kvalifikace zvládla v hlavní soutěži i třetí zápas.