Tenistka Karolína Plíšková získala znovu po dvou letech titul na turnaji v australském Brisbane. Pátá nasazená hráčka otočila finálový duel s Lesjou Curenkovou z Ukrajiny, která si v rozhodující sadě podvrtla levý kotník. Po vydřené výhře 4:6, 7:5 a 6:2 získala Plíšková dvanáctý titul v kariéře. Šestadvacetiletá svěřenkyně Australanky Rennae Stubbsové se nyní díky titulu posune v žebříčku dvouhry na sedmé místo před krajanku Petru Kvitovou.

Tenista Tomáš Berdych na svém prvním turnaji po zranění zad a půlroční pauze prohrál až ve finále. V duelu o titul v Dauhá podlehl Španělovi Robertu Bautistovi 4:6, 6:3 a 3:6 po téměř dvouhodinovém boji. Berdych dostal v Dauhá divokou kartu a hrál první turnaj od loňského června. Někdejší čtvrtý hráč světa léčil záda a v žebříčku klesl až na 71. místo, z kterého by se měl v novém vydání posunout na 57. příčku.

Český čtyřbob obsadil na Světovém poháru v Altenbergu šesté místo a pilot Dominik Dvořák si tak připsal další životní úspěch. Dosud byl nejlépe sedmý.