České tenistky vedou ve finále Fed Cupu nad Američankami 2:0 a bod je dělí od trofeje. Druhou výhru přidala Kateřina Siniaková, která zdolala 6:3, 7:6 Alison Riskeovou. Před ní Barbora Strýcová v zaplněné O2 areně otočila duel se Sofií Keninovou a za dvě a tři čtvrtě hodiny zvítězila 6:7, 6:1 a 6:4. Svěřenkyně kapitána Petra Pály mají v neděli tři pokusy, aby získaly vítězný bod a pošesté za osm let zvedly nad hlavu stříbrnou trofej pro královny Fed Cupu.

Tenistka Lucie Šafářová ukončí na lednovém grandslamovém turnaji Australian Open kariéru. Finalistka dvouhry na antukovém Roland Garros z roku 2015 to oznámila před finále Fed Cupu v Praze. "Tenis pořád miluju, bude mi chybět, zůstanu součástí prostředí, ale chtěla jsem skončit hezky a teď je ten čas," řekla na tiskové konferenci. Jednatřicetiletá brněnská rodačka vystoupala během kariéry až na páté místo žebříčku ve dvouhře a v deblu byla loni světovou jedničkou. Až po Melbourne odloží raketu, bude nejdříve odpočívat. Má sice nabídky dál pracovat v tenisu, třeba dělat manažerku, ale oddech bude na prvním místě. "Mám seznam věcí, které bych chtěla vidět. Projela jsem s tenisem spoustu zemí, ale teď bych je chtěla i poznat," řekla a zmínila se třeba o Novém Zélandu nebo Grand Canyonu.

Krasobruslař Michal Březina má jistou účast ve finále Grand Prix. Po čtvrtém dílu prestižního seriálu, který o tomto víkendu hostí japonská Hirošima, má český reprezentant dostatek bodů, aby jej nikdo ze soupeřů ve zbývajících dvou závodech neodsunul mimo postupovou šestici. Ve finále GP dosud Březina startoval pouze v roce 2011, kdy skončil šestý. Letošní ročník vyvrcholí od 6. do 9. prosince v dějišti olympijských her 2010 Vancouveru.

Čeští hokejisté neuspěli ani ve druhém utkání na turnaji Karjala. V Helsinkách podlehli domácímu Finsku 0:3 a úvodní podnik série Euro Hockey Tour v sezoně zakončí na posledním čtvrtém místě. Kouč Miloš Říha starší tak nadále čeká na první bod ve funkci.