Sport

04-09-2018

Tenistka Markéta Vondroušová vypadla na US Open v osmifinále po málo vídané bitvě. V horku se ve Flushing Meadows chvilku zdálo, že její ukrajinská soupeřka Lesja Curenková vyčerpáním zápas vzdá, ale s bolestí a křečemi nakonec dohrávala Češka a podlehla 7:6, 5:7 a 2:6.

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká nemá ani po dlouhodobém vyjednávání podepsanou reprezentační smlouvu se Svazem lyžařů České republiky. Ten jí podle zastupující agentury Sport Invest hrozí zastavením financování přípravy a zablokováním přihlášek na závody. Výkonný výbor svazu bude o situaci Ledecké jednat na úterním mimořádném zasedání, předseda úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek však tvrdí, že účast Ledecké v závodech není ohrožená. Šéf Sport Investu David Trávníček v tiskové zprávě prohlásil, že si svaz vynucuje okamžitý podpis reprezentační smlouvy. "Bylo nám řečeno, že pokud Ester smlouvu nepodepíše do 31. srpna, sebere Svaz lyžařů Ester statut reprezentanta, zastaví veškeré financování její přípravy a vyzve ke stejnému postupu i Český olympijský výbor a Duklu, pod níž Ester spadá," řekl Trávníček. Úspěšná lyžařka a snowboardistka Ledecká ve čtvrtek odletěla na tradiční tréninkový kemp do Chile, kde se chtěla zúčastnit několika závodů. "Jenže Svaz lyžařů ČR mi vyhrožuje blokací přihlášky na tamní závody, které bych ráda jela. Jsou pro mě dobrým testem před startem sezony," řekla Ledecká.

Zdravotní problémy rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, které ji omezovaly prakticky celou olympijskou sezonu, jsou pryč. Trojnásobná olympijská vítězka už může naplno trénovat a cítí se být ve stejně dobré kondici jako jindy. Jezdí i na kole, ale z preventivních důvodů dodrží plán, že letos v létě cyklistické závody vynechá. Nebude tak ani na mistrovství světa, které se koná za tři týdny v Innsbrucku. Sáblíkovou trápila bolavá záda i koleno. Po sezoně proto měla nezvykle dlouhé volno. Měsíc strávila doma a nic nedělala. Pak vyrazila do Řecka, kde dopoledne jezdila na kole a odpoledne měla dovolenkový program. Na horském i silničním kole strávila hodně času i při soustředění v Itálii. Byla schopná odjet v tréninku 100 až 150 kilometrů jako dříve. V říjnu se chystá poprvé na led a v listopadu se znovu rozběhne kolotoč Světového poháru.

04-09-2018