Veslař Václav Chalupa se devět let po skončení aktivní kariéry pokusí o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Společně s Alešem Nejedlem se chystá na přelomu září a října absolvovat na skifu trať mezi Prahou a Hamburkem. Zatímco Nejedlo plánuje trať urazit na klasickém skifu, Chalupa usedne do takzvaného mořského skifu. Na akci se chce připravovat doma na Lipně.

Karolína Plíšková vypadla na turnaji v Montrealu ve druhém kole a na očekávaný český souboj o čtvrtfinále s Petrou Kvitovou nedojde. Devátá nasazená Plíšková prohrála za necelou hodinu a půl 2:6, 2:6 s nizozemskou tenistkou Kiki Bertensovou, která ji porazila i v předchozím vzájemném duelu v osmifinále Wimbledonu.

Jakub Holuša pohřbil své medailové naděje na mistrovství Evropy v Berlíně v běhu na 1500 metrů už v rozběhu. Jeden z favoritů doběhl až pátý a čas 3:49,82 mu nestačil. Do finále se nedostali ani Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek, a exmistr Evropy na hladké čtvrtce Pavel Maslák. Z tria oštěpařů z kvalifikace postoupili Jakub Vadlech a Petr Frydrych, přestože limit 82 metrů nepřehodili. Do finále jde i výškařka Michaela Hrubá.

Barbora Závadová skončila na ME v rozplavbách na 400 m kraul jedenáctá a do finále nepostoupila. Neuspěl ani Filip Chrápavý v polohovce na 400 m.