Plavkyně Simona Baumrtová postoupila na mistrovství Evropy v Glasgow do semifinále znakařské dvoustovky. Česká rekordmanka vyhrála časem 2:13,45 závěrečnou rozplavbu a celkově skončila na desátém místě. Uspěla rovněž Lucie Svěcená na 50 metrů motýlek.

Jakub Holuša pohřbil své medailové naděje na mistrovství Evropy v Berlíně v běhu na 1500 metrů už v rozběhu. Jeden z největších favoritů doběhl až pátý a čas 3:49,82 mu nestačil. V rozbězích neuspěli ani Jan Jirka na dvoustovce, ani žádná z trojice českých čtvrtkařek.

Tenistka Petra Kvitová zvládla na turnaji v Montrealu první zápas po pětitýdenní pauze od nečekaného vyřazení v prvním kole Wimbledonu. Osmá nasazená Češka v druhém kole Rogers Cupu porazila 6:3, 6:4 Estonku Anett Kontaveitovou. Ve druhém kole skončila Lucie Šafářová, jež podlehla 6:2, 4:6, 3:6 favorizované Němce Julii Görgesové.

Karolína Plíšková vypadla na turnaji v Montrealu ve druhém kole. Devátá nasazená Plíšková prohrála za necelou hodinu a půl 2:6, 2:6 s nizozemskou tenistkou Kiki Bertensovou, která ji porazila i v předchozím vzájemném duelu v osmifinále Wimbledonu.