Tenistka Květa Peschkeová vyhrála po boku bývalé světové jedničky Čchan Jüng-žan z Tchaj-wanu turnaj v San Jose a získala jubilejní 30. deblový titul v kariéře. Při společném debutu stačily nejvýše nasazenému páru k celkovému triumfu jen dvě výhry, když porazil ukrajinské sestry Ljudmilu a Nadiu Kičenokovy 6:4, 6:1.

Simona Baumrtová obsadila na mistrovství Evropy v Glasgow sedmé místo na trati 50 metrů znak. Jan Micka byl na 1500 metrů volným způsobem ve finále poslední osmý. V semifinále překonali Tomáš Franta a Barbora Závadová vlastní české rekordy, ale k postupu do finále jim to nestačilo. Znakařka Baumrtová na nejkratší trati zaplavala čas 28,38, jímž o šest desetin sekundy zaostala za českým rekordem, který vytvořila v sobotních rozplavbách. Zlato získala domácí Britka Georgia Daviesová. Micka obsadil osmé místo za 14:59,49. V národním rekordu 14:36,15 vyhrál Němec Florian Wellbrock, český specialista na dlouhé tratě na něj ztratil přes 23 sekund.

Třiatřicet medailí získali čeští reprezentanti ve sjezdu na divoké vodě na mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v Makedonii. Šestnáct z nich bylo zlatých, devětkrát skončili čeští vodáci na druhém a osmkrát na třetím místě. K nejvýraznějším osobnostem šampionátu ve Skopji patřila Martina Satková, která ve starší kategorii vyhrála na kajaku dlouhý závod a na kanoi sprint. Dva individuální tituly získala také juniorská kajakářka Barbora Dimovová, Václav Kristek triumfoval ve třiadvacítce v dlouhém sjezdu na singlkanoi i v deblu s Filipem Jelínkem.

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková se poprvé staly světovými jedničkami. Do čela žebříčku mezinárodní federace FIVB se dostaly po sobotním titulu na majoru Světového okruhu ve Vídni. Hermannová s Nausch Slukovou mají na kontě 5440 bodů a v čele jsou před brazilskými dvojicemi. Druhé jsou Agatha a Duda (5160 b.) a třetí Maria Antonelliová s Carol (5120. Svěřenkyně rakouského trenéra Simona Nausche letos mimo jiné ovládly čtyřhvězdičkový turnaj doma v Ostravě a na mistrovství Evropy skončily třetí. Do žebříčku FIVB se započítává osm nejlepších výsledků za 365 dnů. V elitní dvacítce jsou z Češek ještě Michala Kvapilová s Kristýnou Hoidarovou Kolocovou. Se ziskem 3680 bodů jim patří šestnácté místo.