Sdruženář Ondřej Pažout se stal juniorským mistrem světa. Další český reprezentant Jan Vytrval neudržel ve švýcarském Kanderstegu druhé místo po skoku a skončil pátý. Pažout položil základ k úspěchu vítězstvím ve skokanské části na středním můstku, po které startoval do běhu na 10 kilometrů s náskokem 11 sekund před Vytrvalem. V cíli uhájil první místo o 2,3 sekundy před Norem Einarem Luraasem Oftebrem. Pažout, který figuruje v nominaci na olympijské hry, je čtvrtým českým mistrem světa v individuálním závodě v severské kombinaci.

V nejsilnější sestavě nastoupí české tenistky v prvním kole Fed Cupu proti Švýcarkám. Kapitán Petr Pála má po více než dvou letech znovu v sestavě kvarteto Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Utkání se bude hrát v pražské O2 areně 10. a 11. února na tvrdém povrchu. V nominaci Švýcarek je po zranění se vracející Timea Bacsinszká, kterou doplňují Belinda Bencicová, Viktorija Golubicová a Jil Teichmannová. V roli trenérky má přijet bývalá světová jednička Martina Hingisová. V minulém ročníku české tenistky prohrály v semifinále v USA. Předtím soutěži vládly, v letech 2011 až 2016 získaly pět triumfů.