Slavia i díky dvěma gólům Šmicra deklasovala Spartu 4:1

06-10-2008

Fotbalisté pražské Sparty se propadají do stále hlubší krize. V pondělním důležitém derby v 9. ligovém kole s rivalskou Slavií doma před vyprodanou Letnou utrpěla debakl 1:4 a už šest soutěžních zápasů čeká na vítězství. Navíc její manko na slávisty je už pětibodové. Slávisté po vysokém vítězství velebí hlavně veterána Vladimíra Šmicra, který dvěma góly měl na triumfu hlavní podíl. Za Slavii se trefili i Tavares a ve druhé minutě nastavení střídající Šenkeřík, sparťanům nepomohlo snížení Vacka a pozice jejich trenéra Vítězslava Lavičky je ve větším ohrožení.

Další výsledky 9. kola: Mladá Boleslav-Příbram 3:1. Bohemians Praha – Teplice 1:0; Hosté absolvovali krkolomnou cestu k utkání, protože uvízli v dopravní zácpě na dálnici, běželi přes pole na vedlejší silnici a na stadion dorazili v taxíkách až 35 minut před zápasem. Zlín zvítězil v jediném sobotním utkání nad Viktorií Plzeň 2:0. Zlínští tak opustili poslední příčku v tabulce, na niž spadla Viktoria Žižkov, která prohrála v Olomouci 0:2. V souboji dalších týmů ze dna tabulky si Kladno a České Budějovice body rozdělily za bezbrankovou remízu. Fotbalisté Brna přišli o neporazitelnost na hřištích soupeřů. První porážku venku jim připravil Jablonec, který zvítězil 2:0.