Prokop dojel na Dakaru devátý, předčil i Loeba

Martin Prokop obsadil v třetí etapě dakarské rallye deváté místo. Pilot fordu se i přes dva defekty letos poprvé prosadil do nejlepší desítky a porazil například věhlasného Francouze Sébastiena Loeba. Na jeho vítězného krajana Stéphana Peterhansela ztratil Prokop přes 34 minut, do vedení se vrátil Katařan Násir Attíja. Český jezdec se posunul na 11. místo průběžného pořadí. Etapa mezi San Juanem de Marcona a Arequipou měřila bezmála 800 kilometrů, čas se závodníkům měřil na úseku dlouhém 331 km. Pro mnohé favority nedopadla dobře.

Mezi kamiony byl poprvé nejrychlejší Rus Andrej Karginov s kamazem, v čele je dál jeho týmový kolega Eduard Nikolajev. Z Čechů byl nejlepší pátý Martin Macík. Velké potíže má Martin Kolomý, jenž musel na trati zastavit a podle neoficiálních informací se potýká s technickými problémy. V kategorii čtyřkolek zajel Tomáš Kubiena šestý čas a šestý je i průběžně. Nadále vede Nicolás Cavigliasso z Argentiny.