Plavci Povýšil a Hlaváčková získali na úvod paralympiády bronz

Česká výprava získala v úvodním soutěžním dnu paralympijských her v Pekingu první dvě medaile. Obě byly bronzové a postarali se o ně plavci: šestadvacetiletý Jan Povýšil skončil třetí ve finále kraulové stovky kategorie S4, dvaatřicetiletá Běla Hlaváčková pak doplavala na třetím místě rovněž na 100 metrů volný způsob v kategorii S5. Cyklista Jiří Bouška skončil těsně za medailovými pozicemi ve stíhacím závodě na tři kilometry. Na velodromu Lao-šan se představil také další český cyklista, teprve osmnáctiletý Tomáš Kvasnička, pro něhož byl stíhací závod na tři kilometry kategorie CP3 premiérovým startem na paralympijských hrách. Syn trojnásobného vicemistra světa v cyklokrosu Miloslava Kvasničky zajel na oválu svůj osobní rekord a o jediné místo mu unikl postup mezi čtveřici bojující o medaili. Jiří Ježek, největší medailová naděje českého cyklistického týmu na paralympiádě, se představí v pondělí ve stíhacím závodu kategorie LC2 na čtyři kilometry.