Lyžař Koukal bodoval v prologu finále Světového poháru

Český reprezentant Martin Koukal obsadil v pátečním prologu finále Světového poháru v běhu na lyžích ve švédském Falunu třetí místo. Na 3,3 km dlouhé trati nestačil pouze na vítězného Němce Axela Teichmanna a druhého Švýcara Daria Colognu. V čele průběžného pořadí finále seriálu je Nor John Kristian Dahl před Colognou. Nejlepší z českých běžců je šestnáctý Aleš Razým, který v pátek skončil dvaatřicátý. Koukal třetím místem vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek v závodě SP v kariéře. Třetí byl i před deseti lety ve sprintu v Garmisch-Partenkirchenu, v roce 2003 skončil v Düsseldorfu ve stejné disciplíně druhý. Do první třicítky se vedle Koukala vešli ještě tři čeští reprezentanti. Na 20. místě dojel Dušan Kožíšek, Milan Šperl byl o dvě příčky horší a Lukáš Bauer obsadil 24. pozici.