Judista Krpálek je poprvé mistrem světa v nejtěžší kategorii

31-08-2019

Lukáš Krpálek je poprvé mistrem světa v kategorii nad 100 kilogramů, do níž přešel po triumfu na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro. Ve finále v Tokiu udolal ve čtvrté minutě nastavení domácího Hisajošiho Harasawu, který dostal třetí napomenutí za pasivitu. Osmadvacetiletý Čech získal druhý světový titul po úspěchu v roce 2014, který byl ještě v kategorii do 100 kilogramů. Se stříbrným olympijským medailistou z Ria Harasawou se Krpálek utkal poprvé v životě.

Další výsledky ze sportu:

Hokejisté Třince prohráli v prvním utkání v novém ročníku Ligy mistrů na ledě Lahti těsně 0:1. Pelicans rozhodli vyrovnaný duel skupiny D na začátku 45. minuty, kdy se při přesilovce prosadil Hannes Björninen. Nevedlo se ani Hradci Králové na ledě Cardiffu, kde Východočeši v utkání skupiny H prohráli 2:3.

Boxerka Vendula Kučerová získala na mistrovství Evropy v Madridu bronz ve váhové kategorii nad 81 kilogramů. V semifinále prohrála s druhou nasazenou Taťjanou Ševčenkovou z Ukrajiny 0:4 na body. Kučerové stačilo k zisku medaile ve španělské metropoli jedno vítězství, ve čtvrtfinále porazila Adrienn Juhászovou z Maďarska. Po Martině Schmoranzové se stala druhou českou medailistkou z ME.