Hokejista Jaromír Jágr se v Omsku začíná stávat hvězdou mužstva

Hokejista Jaromír Jágr začíná v dalekém Omsku naplňovat pověst hlavní hvězdy mužstva. Ve svém prvním utkání v dresu úřadujících šampionů nejvyšší ruské soutěže přispěl jednou přihrávkou k výhře 3:0 nad rezervním týmem 'Jestřábů', který tvořili zejména junioři. "Při nástupu na led i po skončení zápasu mu publikum bouřlivě aplaudovalo. První gól Jarda vypracoval, odehrál celé utkání," přiblížil v rozhovoru pro ČTK po telefonu Jágrovo první hokejové představení v Omsku jeho průvodce a tlumočník Jaroslav Zídek. Dvaatřicetiletý olympijský šampion a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru přihrál na začátku desáté minuty svému krajanovi a spoluhráči v útoku Jaroslavu Bednářovi, který otevřel skóre. Druhý úspěch Avangardu přidala vzápětí další posila Andrej Nazarov a gólový účet utkání podtrhl ve druhé třetině zkušený Maxim Sušinskij po Bednářově přihrávce.