Cheptot vyhrál při absolutním keňském triumfu Pražský maratón

Keňan Steven Matebo Cheptot vyhrál jedenáctý ročník Pražského mezinárodního maratonu časem dvě hodiny, 10 minut a 42 sekund. Druhý byl díky zrychlení v závěru jeho krajan Laban Kipngetich a třetí skončil další zástupce běžecké velmoci Robert Kiprotich Cheruiyot. Na šesté pozici dokončil závod jako nejlepší Evropan Jan Bláha, který se stal mistrem České republiky časem 2:17:59.

Nejrychlejší ženou na trati byla podle očekávání favorizovaná Salina Jebet Kosgeiová rovněž z Keni, která proběhla cílem za 2:28:42. První Češkou v cíli byla na 81. místě Ivana Martincová v času 2:19:18.

Na start se postavilo 4800 běžců, tedy o 550 více než vloni. V doprovodných bězích se na Václavském náměstí objevilo zhruba 15.000 účastníků. Zatímco loni se běžci museli vypořádat s chladným a deštivým počasím, letos vytrvalce unavovaly naopak vyšší teploty a místy i žhavé paprsky slunce. To se stalo osudným také loňskému vítězi - Barnabas Koech nevydržel a vzdal sedm kilometrů před cílem.