Čeští fotbalisté prohráli na MS s Ghanou 0 : 2

17-06-2006

Česká fotbalová reprezentace na mistrovství světa podlehla v sobotním zápase v Kolíně nad Rýnem Ghaně 0 : 2. Češi si tak zkomplikovali vyhlídky na postup do osmifinále. První gól dal už v druhé minutě Asamoah Gyan. Konečné skóre zařídil v 82. minutě Sulley Muntari. Zápas nedohrál vyloučený obránce Tomáš Ujfaluši. Na zápas do Kolína n. Rýnem přijelo až 30 tisíc Čechů. 14 000 z nich vidělo zápas přímo na stadionu, zbývající tisíce fanoušků jej sledovaly v ulicích města. Už během dne Češi oblečení do fotbalových dresů a s namalovanými vlaječkami na tvářích zaplavili střed města. "V Kolíně to fotbalem žije," pochválil atmosféru před zápasem bubeník nejhlučnější party českých fandů Libor Lysec z Ostrova nad Ohří. Policie v Kolíně se obávala, že kvůli vysokému počtu fanoušků dojde k přeplnění veřejných prostranství s velkoplošnými obrazovkami. Nápor na místech, kde lze zápasy sledovat, z minulých dní už přiměl některá města včetně Kolína nad Rýnem, aby rozšířila počet velkoplošných obrazovek. Cena lístku na večerní zápas se na černém trhu vyšplhala na 300 eur, tedy na 9000 korun, a v oběhu jsou i lístky falešné. Německé sázkové kanceláře jednoznačně favorizují český výběr. Na vítězství Čechů vypsaly kurz 1,5:1, na úspěch Ghany 6,5:1.