Česko zajistilo speciální let pro evakuaci svých občanů z Kanady

26-03-2020 aktualizováno

Stát zajistil speciální letadlo pro evakuaci Čechů z Kanady. Na Facebooku o tom informoval velvyslanec Bořek Lizec. Podle něj to bude jediný spoj z této země. Ambasáda proto vyzývá všechny zájemce, aby se co nejdřív přihlásili. Letadlo poletí v neděli odpoledne z Montrealu. Cestovat může kdokoliv, kdo nemá příznaky koronaviru.

Ministerstvo zahraničí v minulých dnech vypravilo evakuační lety pro Čechy z řady mimoevropských zemí. Ve středu například v Praze přistála letadla z Dominikánské republiky, Filipín nebo Vietnamu. Celkem se spolu s Čechy vrátili občané hned 11 národností. Čeští občané se naopak vracejí domů i za pomoci Německa a nejbližších dnech také Polska nebo Maďarska.

„Leteckými speciály MZV jsme domů pomohli už zhruba tisícovce Čechů a další jsou na cestě. Dalších zhruba 2 500 našich občanů využilo možnost evakuačních autobusů. Spolupráce s dalšími státy je pro nás klíčová v místech, kde máme menší skupiny Čechů, kteří žádají o návrat do vlasti. Jsem proto rád, že spouštíme unijní mechanismy,“ okomentoval návrat speciálu z Vietnamu ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).