Biatlonistka Charvátová šokovala na MS bronzem ve sprintu

15-02-2020

Biatlonistka Lucie Charvátová šokovala bronzem ve sprintu na mistrovství světa. Česká reprezentantka, jejímž maximem ve Světovém poháru dosud bylo páté místo ze sprintu v prosinci 2015 v Hochfilzenu, nyní v italské Anterselvě nestačila jen na vítěznou Norku Marte Olsbuovou Röiselandovou a Američanku Susan Dunkleeovou. Česko tak má po překvapivém bronzu ze čtvrteční smíšené štafety další nečekanou medaili na tomto MS. Cílem projela Charvátová třetí a padla na zem vyčerpáním. "Nestává se mi to často, ale sotva jsem mohla popadnout dech. Nechala jsem tam úplně všechno, co ve mně bylo, a myslím, že v pravý okamžik mé celé kariéry," řekla.

Další výsledky ze sportu:

Pavel Maslák obsadil na halovém mítinku v Glasgow při druhém letošním startu v běhu na 400 metrů čtvrté místo. Dosáhl času 46,51 sekundy a o 23 setin zaostal za středečním výkonem z Athlone, kde skončil druhý. Závod vyhrál Jamajčan Akeem Bloomfield za 46,20, před trojnásobným halovým mistrem světa a Evropy Maslákem doběhli ještě Američan Obi Igbokwe a Kuvajťan Júsif Karam, který českého sprintera porazil o dvě setiny.

Dominik Dvořák s Dominikem Suchým obsadili na Světovém poháru dvojbobů v lotyšské Siguldě sedmé místo. Na vítěznou domácí posádku Oskars Kibermanis, Matiss Miknis ztratili čeští reprezentanti 48 setin sekundy a připsali si druhý nejlepší výsledek v sezoně.