Bauer začal Tour de Ski 31. místem, prolog vyhrál Teichmann

Běžec na lyžích Lukáš Bauer zahájil obhajobu vítězství v Tour de Ski 31. místem v prologu v německém Oberhofu. Úvodní závod na 3,7 km volnou technikou vyhrál suverénně Němec Axel Teichmann a získal do průběžného pořadí bonifikaci 15 sekund. V čele Tour de Ski má náskok 13 sekund na Švýcara Daria Colognu, třetí je Nor Petter Northug. Obhájce celkového prvenství a král minulé sezony Bauer ještě ráno před startem sobotního závodu kvůli zdravotním potížím zvažoval, zda vůbec do Tour nastoupí. Jednatřicetiletého lyžaře trápí průdušky. Bauer má v součtu s bonifikačními sekundami ztrátu 41 sekund na Teichmanna, o další dvě sekundy zpět je 34. Milan Šperl. Další čeští reprezentanti Aleš Razým a Jiří Magál skončili v páté desítce. V neděli absolvují lyžaři v Oberhofu stíhací závod na 15 km klasickou technikou, pak se peloton Tour přesune k pondělnímu sprintu do Prahy.