Aukce Muchových prací prodala díla za 4,3 milionu korun

Výtvarná díla za 4,3 milionu korun bez aukční přirážky byla vydražena na aukci v pražském Obecním domě. Šlo výhradně o práce Alfonse Muchy, z 85 položek našla během hodiny nové majitele zhruba třetina z nich. Nejdražším dílem vyvolávaným za 1,8 milionu korun byl olej na plátně Zima ze série Čtyři roční období; sál opustilo za vyvolávací cenu. Zájem nebyl o jídelní lístky a návrhy přebalů potravinářských výrobků, ale ani o knihy, časopisy s litografiemi, fotografie z Muchova soukromí i ateliéru. Nového majitele nenalezl ani soubor 109 litografických pohlednic vyvolávaný za půl milionu korun. Dvě barevné litografie Petrklíč a Pero vydražitel získal za 290.000 korun bez aukční přirážky, vyvolávací cena činila 180.000 Kč.

Autor: Jan Charvát