Aktuálně.cz: Policie má podezření, že měl být Kubice zavražděn

11-10-2006

Speciální tým policejního prezidia vyšetřuje podezření, že se chystala vražda šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho. Uvedl to zpravodajský server Aktuálně.cz. Informace podle serveru získaly bezpečnostní složky při vyšetřování aktivit skupiny kolem bývalého šéfa kabinetu premiérů ČSSD Zdeňka Doležela, který byl v úterý zatčen kvůli podezření z machinací s dotacemi z EU a vydírání. Právě z několikaměsíčních odposlechů aktérů případu vyplynulo, že existuje plán na Kubiceho likvidaci.

Podle Aktuálně.cz se začal rodit v době, kdy Kubice předložil poslancům svou zprávu, podle níž se politici snaží manipulovat citlivé kauzy. "Informace o chystané vraždě byly k dispozici na přelomu května a června. A to jak z policie, tak z tajné služby. Policejní prezident následně nechal vytvořit speciální tým, který tyto informace pod dozorem státního zastupitelství prověřuje. Zatím nebyl nikdo obviněn," řekl serveru zdroj obeznámený s vyšetřováním. Policejní prezidium potvrdilo, že se prověřováním vraždy zabývá. Detaily ale odmítlo sdělit. "Případ prověřujeme, ale nic dalšího nelze zveřejnit," uvedl náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení František Snopek. Také Kubice nechtěl zprávy o své údajné likvidaci komentovat.

Z odposlechů a dalších důkazů týmu podle informací Aktuálně.cz vyplynulo, že plán na odstranění Kubiceho počítal s několika fázemi. Policista měl být nejprve diskreditován v médiích, obviněn Inspekcí ministra vnitra a postaven mimo službu. Teprve poté měl být zabit, ale tak, aby to vypadalo, že pod tlakem okolností spáchal sebevraždu. Policie má podle serveru podezření, že první část tohoto plánu, tedy skandalizace, už začala. Někteří novináři totiž v minulých dnech obdrželi stostránkový dokument s názvem Obchodní a majetkové vztahy rodiny plk. Jana Kubiceho. O jeho obsahu počátkem října informoval deník Šíp. "Spis obsahuje řadu podezření, která by měl Kubice věrohodně vysvětlit," napsal deník.

11-10-2006