25-08-2018 aktualizováno

Kajakář Josef Dostál obhájil na mistrovství světa v Portugalsku titul na trati 500 metrů a získal čtvrté zlato v kariéře. Kanoista Martin Fuksa triumf z loňského šampionátu v Račicích nezopakoval a musel se spokojit s bronzem.

Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál v sobotu získali na mistrovství světa v Portugalsku další dvě medaile. Bilanci české výpravy tak rozšířili na čtyři cenné kovy. Fuksa obhájil stříbro v závodu na 1000 metrů, Dostál na stejné trati zopakoval loňský bronz z Račic.

Junior Jakub Štvrtecký zvítězil ve sprintu na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě. Třetí byl v závodu na 10 km Vítězslav Hornig. V závodě juniorek na 7,5 km skončila Markéta Davidová druhá a získala na šampionátu už druhou stříbrnou medaili.

Smíšená štafeta ve složení Veronika Vítková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář obsadila na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě druhé místo se ztrátou 51 sekund na vítězné Rusko. Junioři Petra Suchá, Tereza Voborníková, Jakub Štvrtecký a Vítězslav Hornig získali titul s půlminutovým náskokem před Polskem.

Fotbalisté Sparty v první lize podruhé za sebou remizovali a opět nevyužili šanci dostat se po dvou letech na první místo tabulky. V předehrávce 6. kola sice vedli na hřišti Bohemians Praha 1905 po přímém kopu Josefa Šurala, jenže čtyři minuty před koncem vyrovnal Jan Záviška. Oba týmy se rozešly smírně potřetí v řadě.

Pět českých tenistek včetně osmé nasazené Karolíny Plíškové rozehraje v pondělí grandslamové US Open. Finalistka newyorského turnaje z roku 2016 nastoupí na kurtu Grandstand ke třetímu zápasu v pořadí proti Zarině Dijasové z Kazachstánu.

Andrea Sestini Hlaváčková s Barborou Strýcovou postoupily do finále tenisového turnaje v New Havenu a budou hrát o první společný titul v sezoně. V generálce na US Open se utkají s tchajwansko-německým párem Sie Šu-wej a Laura Siegemundová.