Lávka pro pěší v Praze-Troji nebyla v dobrém stavu, ale havarijní nebyl. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měla spadnout. Novinářům to řekli ředitel městské Technické správy komunikací Petr Smolka a Václav Hvízdal z firmy Pontex. Lávka se v sobotu odpoledne zřítila, příčiny zatím nejsou známy. Vyšetřuje je policie. Čtyři lidé utrpěli zranění, z toho dva těžká. Lávku nahradí v dohledné době provizorní přemostění Vltavy. Okolnosti pádu lávky mezi Trojou a Císařským ostrovem zjišťuje pro policii soudní znalec, uvedl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Praha začne odstraňovat trosky až potom, co znalec dokončí práci na místě. Zranění lidé dostanou podle Dolínka odškodnění.

Stav lávky z roku 1984 odborníci stále sledovali prostřednictvím elektronického monitoringu. Zprávy dostávali na počítač každé dvě minuty. Dvakrát ročně se navíc prováděly prohlídky všech částí. Lávka byla postavena z betonových segmentů, která byla navlečena na nosná lana. Hvízdal uvedl, že do lávky navzdory opravám zatékalo. Některá vedlejší lana byla částečně poškozena, bylo přetrženo nízké procento jejich jednotlivých drátů. "Výpočtem se prokázalo, že zatím toto neohrožuje bezpečnost," zdůraznil Hvízdal. Nikdy podle něho nebyla kontrolována hlavní montážní lana, nebylo to vzhledem ke konstrukci lávky možné. Odborníci podle Hvízdala soudili, že pokud by byla poškozena podružná lana, lávka měla zůstat na hlavních lanech.

Judista Lukáš Krpálek se po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním vrátil ve velkém stylu. Na Grand Slamu v Tokiu získal stříbro ve váhové kategorii nad 100 kilogramů. Ve finále prestižního turnaje svedl velkou bitvu s mladým Japoncem Juseiem Ogawou, byl po většinu zápasu lepší, ale v 11. minutě prodloužení dostal sporný trest. Dařilo se také Davidu Klammertovi, kterému ve váze do 90 kilogramů těsně unikla medaile a skončil pátý.

Dráhoví cyklisté Pavel Kelemen, David Sojka a Martin Čechman získali na Světovém poháru v kanadském Miltonu bronzové medaile v týmovém sprintu. V souboji o třetí místo porazili favorizované Francouze, které předstihli o 176 tisícin sekundy. Závod vyhrála trojice Nového Zélandu po finálovém vítězství nad britskými jezdci. Čeští reprezentanti po pátém místě v kvalifikaci nastoupili v prvním kole proti Korejcům, které předčili a časem 44,235 se dostali do jízdy o třetí místo. V ní byli sprinteři Dukly Brno ještě rychlejší a poradili si s francouzskou trojicí Melvin Landerneau, Rayan Helal, Francois Pervis.

Snowboardistka Šárka Pančochová obsadila páté místo v závodu Světového poháru v disciplíně Big Air v Mönchengladbachu a zaznamenala nejlepší výsledek v olympijské sezoně. V Německu zvítězila Švýcarka Carla Somainiová. Sedmadvacetiletá Pančochová postoupila do šestičlenného finále poprvé v ročníku, v předchozích závodech v Miláně a Pekingu obsadila desátou a sedmnáctou pozici.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila na Světovém poháru v Calgary šestá na kilometrové trati. Zvítězila její americká soupeřka z předposlední rozjížďky Heather Bergsmaová, za bronzovou Marrit Leenstraovou z Nizozemska zaostala česká sprinterka jen o 23 setin sekundy.

Němka Denise Herrmannová po pátečním sprintu ovládla na Světovém poháru biatlonistek ve švédském Östersundu i stíhací závod. Navzdory dvěma nepřesnostem na střelnici nechala za sebou bezchybnou Francouzku Justine Braisazovou, třetí skončila Norka Marte Olsbuová. Veronika Vítková se kvůli pěti chybám na střelnici propadla z osmé příčky po sprintu až na 20. místo. Eva Puskarčíková čtyřikrát minula a skončila na 45. příčce.

Norští sdruženáři obsadili v domácím závodu Světového poháru v Lillehammeru kompletní stupně vítězů: vyhrál Espen Andersen před Janem Schmidem a Jörgenem Graabakem. Čeští reprezentanti dosáhli v čtvrtém dílu seriálu na první body v sezoně díky 24. Miroslavu Dvořákovi a 28. Tomáši Portykovi.

České házenkářky uspěly i ve druhém zápase základní skupiny na mistrovství světa v Německu, když překvapivě porazily silné Polsko 29:25. Druhou výhrou se výrazně přiblížily postupu. Národní tým se utká ještě se Švédskem, úřadujícími mistryněmi světa Norkami a s Maďarskem. Češky si v sobotu poradily s Argentinou, i když trenér Jan Bašný šetřil klíčové hráčky. Polky měly za sebou těžký zápas se Švédskem, který dotáhly do vítězného konce.