Zprávy | Z archivu rubriky


Sport

22-08-2017 aktualizováno

V nominaci fotbalové reprezentace na kvalifikační zápasy s Německem a v Severním Irsku se poprvé objevují útočník Jan Kliment z Bröndby Kodaň a krajní bek Jan Bořil ze Slavie. Trenér Karel Jarolím naopak zatím vynechal útočníka Patrika Schicka či Tomáše Sivoka, hodlá však ještě povolat další hráče. Aktuálně má Jarolím ve výběru 18 jmen, z toho jsou dva útočníci.

S třinácti nováčky v sestavě nastoupí čeští hokejisté ve středu v Třinci proti Slovensku. V duelech s bývalým federálním partnerem si na startu olympijské sezony kouč Josef Jandač vyzkouší především možné kandidáty pro budoucnost národního týmu.

Plánovaný konec aktivní kariéry rychlobruslařky Martiny Sáblíkové po olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se nekoná. Třicetiletá česká reprezentantka sice v minulosti několikrát uvedla, že v roce 2018 chce rychlobruslařské ovály opustit, před začátkem nové sezony ale uvedla, že změnila názor.

Tenista Radek Štěpánek už se letos na turnajích neobjeví. Podobně jako před rokem ukončil osmatřicetiletý karvinský rodák sezonu předčasně. Dvojnásobný vítěz Davisova poháru na sociálních sítích oznámil, že se již těší na rok 2018.

Třetí nasazená Petra Kvitová prohrála v prvním kole turnaje v New Havenu s čínskou tenistkou Čang Šuaj 2:6, 1:6. Vypadla i turnajová sedmička Barbora Strýcová po porážce 5:7, 3:6 s Darjou Kasatkinovou z Ruska. Turnaj tak pro české hráčky záhy skončil, neboť první kolo bylo v pondělí konečnou rovněž pro Kateřinu Siniakovou a Kristýnu Plíškovou.

Tenista Jiří Veselý vypadl z turnaje ve Winston-Salemu v druhém kole. Šestnáctý nasazený český hráč, který měl v úvodním kole volný los, podlehl Marcosi Baghdatisovi z Kypru 2:6 a 6:7.