Zprávy | Z archivu rubriky


Tři čeští jezdci Karel Abraham, Jakub Kornfeil a na divokou kartu Karel Hanika zasáhnou o víkendu do motocyklové Grand Prix na Masarykově okruhu. Brněnský závod je desátým pokračováním osmnáctidílného seriálu mistrovství světa. Pojede se po pětitýdenní přestávce od posledního závodu, který se uskutečnil začátkem července na německém Sachsenringu. Největší vyhlídky z českých jezdců dosáhnout na bodované umístění má po návratu do královské třídy MotoGP sedmadvacetiletý Abraham na motocyklu ducati, který je v průběžné klasifikaci devatenáctý se ziskem dvaceti bodů.

Plážové volejbalistky Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou porazily v prvním kole play off na mistrovství světa ve Vídni nizozemskou dvojici Manon Flierová, Marleen Van Ierselová 21:12, 21:17 a postoupily do osmifinále.

Sportovní střelec Bedřich Jonáš získal na mistrovství Evropy bronz v neolympijské disciplíně běžící terč. V rozstřelu porazil Rusa Michaila Azarenka.

Většina českých atletů odletěla na mistrovství světa do Londýna. Ve skupině, která zamířila z pražského Letiště Václava Havla do britské metropole, bylo 19 z 27 nominovaných reprezentantů. Vedle medailových nadějí oštěpařky Barbory Špotákové a překážkářky Zuzany Hejnové v ní byl také letošní čeští rekordmani, dálkař Radek Juška a koulař Tomáš Staněk. Juška doufá, že se v Londýně znovu přiblíží českému rekordu, který skočil v květnu v Turnově. Výkonem 829 centimetrů hned v úvodu sezony o čtyři centimetry překonal 29 let starý výkon Milana Mikuláše.