Zprávy | Z archivu rubriky


Sport

10-07-2017 aktualizováno

Barbora Špotáková vyhrála v neděli soutěž oštěpařek na Diamantové lize v Londýně. Hodem 68,26 metru dosáhla svého letošního maxima a rekordu mítinku. Špotáková vyhrála posledním pokusem a zároveň svým nejdelším hodem od olympijského vítězství, které v roce 2012 vybojovala právě na londýnském stadionu, a po následné mateřské přestávce.

Biker Jaroslav Kulhavý dojel druhý v závodu Světového poháru v cross country ve švýcarském Lenzerheide a po dvou letech se dostal v elitním seriálu na stupně vítězů. Olympijský vítěz z Londýna nestačil jen na domácího suveréna Nina Schurtera.

Martin Kolomý přišel ve druhé etapě Rallye Hedvábné stezky o vedení v soutěži kamionů. V závěru 157 km dlouhé rychlostní zkoušky na trase z Čeboksar do Ufy měl potíže s řazením u své tatry, zajel sedmý čas a průběžně je pátý. Do čela pořadí se probojoval díky vítězství Nizozemec Maarten Van den Brink s renaultem, Kolomý na něj ztrácí zhruba pět a půl minuty. Členem aktuálně nejlepší posádky je i mechanik Daniel Kozlovský.

Fotbalistům Sparty nevyšel vstup do rakouského soustředění, když prohráli 1:4 s Dynamem Kyjev. Trenérovi Andreovi Stramaccionimu stále chyběly hlavní posily Marc Janko a Tal Ben Haim, o jediný gól se postaral vydařenou střelou z dálky Martin Frýdek.

České volejbalistky ovládly bez porážky úvodní turnaj Grand Prix v Peru. Domácí reprezentaci na závěr zdolaly 3:1 po setech 26:24, 21:25, 25:22 a 25:23, v celkovém pořadí druhé divize jim patří druhé místo za Polskem. V tomto týdnu odehraje český výběr tři zápasy v Portoriku, vedle domácího týmu se utká s Bulharskem a Kanadou. Poslední turnaj základní části Grand Prix pak volejbalistky čeká v Kanadě. Final Four druhé divize bude hostit Ostrava 29. a 30. července, česká reprezentace má coby pořadatel účast jistou.

Poslední zástupce českého tenisu ve dvouhrách ve Wimbledonu Tomáš Berdych bude dnes na londýnské trávě usilovat o postup do čtvrtfinále. Jeho osmifinálovým soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem, s nímž se wimbledonský finalista z roku 2010 utká ve třetím duelu na dvorci číslo tři.