Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál na Světovém poháru v Bělehradu získali zlatou medaili. Medailovou sbírku rozšířil i čtyřkajak, a to o bronz. Dohromady čeští rychlostní kanoisté získali v srbské metropoli pět medailí. Fuksa ovládl po sobotním kilometru i sprinterský závod na 200 metrů a v této sezoně, jejímž vrcholem bude na konci srpna mistrovství světa v Račicích, oslavil už pátý triumf ze šesti možných. Dostál na neolympijské pětistovce navázal na své týden staré vítězství v Szegedu. Trojnásobný olympijský medailista Dostál byl suverénní a zvítězil téměř o sekundu. Druhý skončil se ztrátou 960 tisícin úřadující mistr světa Dán René Poulsen. Bronz ze Szegedu zopakoval čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba na nové olympijské trati 500 metrů.

Osmnáctiletý kanoista Matyáš Lhota skončil na evropském šampionátu v Tacenu šestý. Juniorský mistr Evropy z loňska byl v neděli jediným českým vodním slalomářem ve finále, zkušenější kolegové Vítězslav Gebas, Michal Jáně ani kajakářky se do bojů o medaile nedostali.

Český pilot Petr Kopfstein dosáhl druhým místem v závodě Red Bull Air Race v akrobatickém létání v japonské Čibě životního úspěchu. Dosavadní lídr seriálu Martin Šonka skončil po chybě ve finále třetí a klesl na průběžnou druhou příčku. Po třech závodech má 30 bodů stejně jako Japonec Jošihide Muroja, který zopakoval v domácím prostředí loňské prvenství a navázal na dubnové vítězství v San Diegu. Šonka zaletěl ve finále nejrychlejší čas, ale kvůli dvousekundové penalizaci za chybný průlet čtvrtou bránou se musel spokojit s třetím místem. Za Murojou zaostal o 1,245 sekundy.

Tenistka Karolína Plíšková postoupila poprvé do osmifinále French Open. Turnajová dvojka zdolala v Paříži Němku Carinu Witthöftovou 7:5, 6:1 a tři výhry ji dělí od postu světové jedničky. Poslední česká zástupkyně ve dvouhrách měla proti 73. hráčce světa Witthöftové problémy jen v polovině první sady. Po rychlém nástupu a vedení 2:0 ztratila další čtyři hry, ale dokázala se dostat zpět do rytmu.

Freestyle motokrosař Libor Podmol skončil druhý v závodě mistrovství Evropy v Hamburku a posunul se do čela seriálu. Českého závodníka porazil pouze Němec Luc Ackermann, třetí byl Francouz David Rinaldo. Do finálové šestice se dostal také Filip Podmol, naopak kvalifikace byla konečná pro Petra Piláta, který obsadil osmé místo. "Po dvou měsících, ve kterých jsem se trápil se zraněními, je to parádní výsledek," radoval se mistr světa z roku 2010 Podmol, který byl koncem dubna na operaci s kýlou. Podmol v Hamburku předvedl divákům také Volt, tedy otočku kolem své osy nad letící motorkou ve vzduchu.