Zprávy | Z archivu rubriky


Sport

02-06-2017 aktualizováno

Tenistka Karolína Plíšková poprvé prošla do třetího kola antukového French Open. Na Roland Garros porazila Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou 6:2, 4:6, 6:3 a čtyři výhry ji dělí od postu světové jedničky. V druhém kole ve čtvrtek vypadli Tomáš Berdych, Barbora Strýcová a Markéta Vondroušová.

Pro tenistu Jiřího Veselého skončilo antukové French Open ve 3. kole. Poslední český zástupce ve dvouhře mužů pařížského grandslamu podlehl sedmnáctému nasazenému Robertu Bautistovi ze Španělska po setech 3:6, 4:6 a 3:6 za dvě hodiny a tři minuty.

Delegáti valné hromady Fotbalové asociace ČR v pátek volí nové vedení. Volba probíhá době, kdy je dosavadní předseda Miroslav Pelta ve vazbě a spolu s FAČR čelí obvinění z ovlivňování dotačního řízení ministerstva školství. Valná hromada FAČR schválila úpravu stanov, která mimo jiné umožňuje současnému výkonnému výboru prodloužit mandát, pokud nebude zvoleno nové vedení.

Fotbalisty Ostravy už nebude trénovat Vlastimil Petržela. Třiašedesátiletý kouč, který Baník dovedl z druhé ligy do nejvyšší soutěže, bude po dohodě s vedením klubu působit jako poradce majitele klubu. O Petrželově nástupci Baník jedná.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila Slavii pokutu 200 tisíc korun za výtržnosti fanoušků při utkání posledního ligového kola s Brnem, které čerství mistři kvůli koncertům v Edenu odehráli v azylu na Strahově. Pražský klub pyká za masivní použití pyrotechniky v domácím "kotli".

Čeští hokejbalisté vstoupili do mistrovství světa v Pardubicích jednoznačnou výhrou nad Švýcarskem 6:0. Další zápas ve skupině A2 čeká svěřence trenéra Drahomíra Kadlece v pátek od 19:00 proti Itálii.

Devětačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová nepostoupila na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Tacenu z kvalifikace do nedělního semifinále. Uspěla neteř dvojnásobné olympijské vítězky Amálie Hilgertová a těsně prošla také mistryně světa Kateřina Kudějová. Stoprocentně úspěšné bylo trio kanoistů Michal Jáně, Matyáš Lhota a Vítězslav Gebas.