13-04-2017 aktualizováno

Český cyklista Tomáš Bábek získal na mistrovství světa dráhařů v Hongkongu bronz v keirinu. Další účastník finále Pavel Kelemen dojel pátý. Mistrem světa je Azizulhasni Awang z Malajsie, jenž zvítězil před Kolumbijcem Fabianem Puertou Zapatou.

Běžec na lyžích Lukáš Bauer potvrdil, že na světovém šampionátu ve finském Lahti v březnu skončila jeho reprezentační kariéra. Příští zimu už neplánuje startovat ve Světovém poháru ani na olympijských hrách v Pchjongčchangu, závodit bude jen v dálkových bězích.

Čeští hokejisté porazili v prvním přípravném zápase před květnovým mistrovstvím světa Norsko 4:0. Duel seriálu Euro Hockey Challenge rozhodli v Chomutově ve druhé třetině, ve které vstřelili v rozmezí necelých deseti minut všechny čtyři branky. Ke druhému zápasu proti Norsku nastoupí čeští hokejisté v Chomutově ve čtvrtek.

V semifinále domácího fotbalového poháru MOL Cupu se utkají Slavia Praha se Zlínem a obhájce trofeje Mladá Boleslav s druholigovou Opavou. Rozhodl o tom los v Praze. Semifinále se odehraje ve středu 26. dubna. Vítěz poháru, jehož finále se uskuteční 17. května na dosud neurčeném stadionu, se kvalifikuje do třetího předkola Evropské ligy.

Stadion v pražském Edenu již patří čínské společnosti CEFC, uvedly to Hospodářské noviny. Stejná společnost vlastní i fotbalovou Slavii Praha, která na stadionu hraje. Loni do klubu investovala zhruba 300 milionů korun, které byly z převážné části určeny na nákup posil.

Kateřina Siniaková skončila na antukovém turnaji v Bogotě ve druhém kole. Druhá nasazená tenistka podlehla Saře Sorribesové hladce 6:2, 6:3.