10-04-2017 aktualizováno

Zdeněk Štybar skončil podruhé v kariéře na stříbrné příčce na legendární cyklistické klasice Paříž-Roubaix. Ve finiši nejtěžšího jednorázového závodu s řadou úseků na kostkách prohrál v dojezdu na velodromu s Belgičanem Gregem van Avermaetem, olympijským vítězem z Ria de Janeiro.

Judista Lukáš Krpálek získal zlatou medaili v kategorii nad 100 kilogramů, poté co na turnaji Grand Prix v Antalyi porazil všechny čtyři soupeře. Ve finále si olympijský vítěz z Ria poradil s Jurijem Krakoveckým z Kyrgyzstánu. Do světového žebříčku si Krpálek připíše 700 bodů, což mu pomůže k posunu z 58. příčky do první třicítky.

Lucie Šafářová s americkou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou získaly na antuce v Charlestonu desátý společný titul. Ve finále nasazené jedničky zdolaly české tenistky Lucii Hradeckou a Kateřinu Siniakovou 6:1, 4:6, 10:7.

Hokejisté Liberce si opět po roce zahrají v extralize o titul. Úřadující mistři vyhráli v šestém duelu semifinále play off na ledě Chomutova 4:0, v celé sérii zvítězili 4:2 na zápasy a ve finále vyzvou Kometu Brno.

Do přípravy hokejové reprezentace na květnové mistrovství světa by se měla zapojit šestice hráčů ze zámoří. Vedení národního týmu potvrdili zájem startovat na nadcházející akci brankář Petr Mrázek z Detroitu, obránci Radko Gudas z Philadelphie, Jakub Kindl z Floridy a Jan Košťálek z Manitoby a útočníci Jakub Voráček z Philadelphie s Pavlem Zachou z New Jersey.

Karel Abraham po životní kvalifikaci obsadil ve Velké ceně Argentiny desáté místo a ve třídě MotoGP zaznamenal nejlepší výsledek od konce roku 2012. Po návratu do královské silniční kubatury po roční zkušenosti v superbicích bodoval i ve druhém závodě sezony, v Kataru zahájil s ducati soutěžní rok 14. místem.

Skifařka Miroslava Topinková Knapková je těhotná a vynechá letošní veslařskou sezonu. Kariéru šestatřicetiletá olympijská vítězka z Londýna a mistryně světa z roku 2011 však nekončí.