Tenista Tomáš Berdych zvládl vstup do turnaje v Indian Wells a ve druhém kole porazil domácího držitele divoké karty Bjorna Fratangela 7:6 a 6:4. Postoupila rovněž Lucie Šafářová, která zdolala americkou semifinalistku Australian Open CoCo Vandewegheovou 4:6, 6:4, 6:1. Postoupila Kateřina Siniaková po vítězství nad nasazenou Španělkou Carlou Suárezovou 6:3, 7:5. V souboji o účast v osmifinále ji čeká bývalá světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska. Vypadl naopak první hráč světového žebříčku Andy Murray.

Rychlobruslařka Karolína Erbanová zopakovala ve finále Světového poháru ve Stavangeru druhé místo v závodě na 500 metrů. Stejně jako v sobotu ji porazila jen Japonka Nao Kodairaová. V konečném pořadí disciplíny se čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka, která vynechala úvodní dva závody SP, posunula na páté místo.

Martina Sáblíková obsadila ve finále Světového poháru v rychlobruslení ve Stavangeru třetí místo v závodu na 1500 metrů. Čtvrtou Marrit Leenstraovou z Nizozemska porazila časem 1:56,62 o setinu, na vítěznou Američanku Heather Bergsmaovou ztratila 1,70 sekundy. Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková ve Stavangeru v sobotu vyhrála závod na 3000 metrů.

Biatlonisté Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec skončili na Světovém poháru ve finském Kontiolahti šestí v závodě smíšených dvojic, což je nejlepší výsledek českých závodníků v této disciplíně. Zvítězili Rakušané Lisa Theresa Hauserová a Simon Eder. České reprezentanty připravilo o lepší umístění osm dobíjení a pomalejší střelba.

Olympijská vítězka Eva Samková skončila na mistrovství světa ve snowboardcrossu dvanáctá, což je její nejhorší výsledek v kariéře. V semifinále vyjela z trati a v malém finále pak upadla. Jedenáctá skončila jiná česká reprezentantka Vendula Hopjáková, která naopak dosáhla životního úspěchu. Světový titul obhájila Američanka Lindsey Jacobellisová. Samkové, která má tři tituly juniorské mistryně světa, se nepovedlo získat medaili na seniorském šampionátu ani na čtvrtý pokus. Nejlépe dopadla hned při premiéře v roce 2011 v La Molině, kde byla pátá.

Rakušan Stefan Kraft vyhrál v Oslu suverénně závod Světového poháru ve skoku na lyžích a po pátém triumfu v sezoně se ujal vedení v průběžném pořadí seriálu. Roman Koudelka obsadil 19. místo, bodoval i Jakub Janda na 29. příčce.

Úspěchem pro české barvy skončil galavečer profesionálního boxu v Praze. Lucie Sedláčková, Fabiana Bytyqi i Štěpán Horváth se stali profesionálními mistry Evropy organizace WBO. Sedláčková porazila na body Rakušanku Doris Köhlerovou, Bytyqi zvítězila nad Jevgenijí Zablockou z Ruska a Horváth v hlavním zápase zdolal Němce Arthura Hermanna před limitem. Rozhodčí duel ukončil v 8. kole. Bývalý americký boxer Floyd Mayweather, který měl být hvězdným hostem večera Box Live, žádný ze zápasů ve sportovní hale Královka nestihl. Z Británie odletěl s několikahodinovým zpožděním a organizátoři po skončení večera oznámili, že právě přistál v Praze na letišti. Zúčastnil se tak pouze noční after party.