Tenistka Karolína Plíšková porazila ve finále turnaje v Dauhá poprvé v kariéře Dánku Caroline Wozniackou a po vítězství 6:3, 6:4 získala druhý titul v sezoně. Celkově si čtyřiadvacetiletá Češka připsala osmý turnajový triumf na okruhu WTA. Světová trojka Plíšková si tak díky vítězství upravila letošní zápasovou bilanci včetně Fed Cupu na 15 výher a jedinou porážku.

Tenista Tomáš Berdych prohrál v semifinále turnaje v Rotterdamu s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou 3:6, 4:6 a první letošní finále si nezahraje.

Lyžařka Šárka Strachová dojela na svém posledním mistrovství světa ve Svatém Mořici ve slalomu na pátém místě. Po prvním kole byla devátá, díky druhému nejrychlejšímu času ve druhé jízdě si obhájkyně bronzu o čtyři příčky polepšila. Suverénně vyhrála americká favoritka Mikaela Shiffrinová, která získala třetí světové zlato ve slalomu za sebou. Dvaatřicetiletá Strachová přišla o medaili ve střední části prvního kola, které stavěl její trenér Klaus Mayrhofer. Z devíti MS si ve své oblíbené disciplíně přivezla jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Štafetu biatlonistů na 4x7,5 km na mistrovství světa v Hochfilzenu vyhrálo Rusko před Francií a domácím Rakouskem. Češi ztratili kontakt se špičkou hned na prvním úseku, na kterém musel Tomáš Krupčík na trestné kolo, a Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář nakonec vytáhli české kvarteto na desáté místo. Čechům se v závodě nedařila střelba.Štafetu biatlonistů na 4x7,5 km na mistrovství světa v Hochfilzenu vyhrálo Rusko před Francií a domácím Rakouskem. Češi ztratili kontakt se špičkou hned na prvním úseku, na kterém musel Tomáš Krupčík na trestné kolo, a Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář nakonec vytáhli české kvarteto na desáté místo. Čechům se v závodě nedařila střelba.

Pavel Maslák zvítězil na halovém atletickém mítinku v Birminghamu v běhu na 400 metrů časem 45,89 sekundy a vyhrál celý seriál IAAF World Indoor Tour. Na čtvrtce žen triumfovala Zuzana Hejnová a výkonem 51,77 se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Maslák potvrdil výbornou formu svým druhým nejlepším výkonem v sezoně. O prvenství v seriálu IAAF bojoval český rekordman s Bralonem Taplinem z Grenady. Oba měli před závodem v Birminghamu shodně 17 bodů. Taplin, který je druhý v letošních světových tabulkách s výkonem 45,59, se dnes musel spokojit se čtvrtou příčkou.