20-01-2017 aktualizováno

Osvědčená dvojice Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, po pauze Lucie Šafářová a premiérově Kateřina Siniaková jsou v nominaci tenistek na první kolo Fed Cupu proti Španělsku. Kapitán Petr Pála oznámil kvarteto pro utkání v ostravské ČEZ Areně 11. a 12. února v Melbourne. České tenistky Fed Cupu v posledních letech vládnou. Loni porazily ve finále Francii, završily tak vítězný hattrick a oslavily pátý triumf za uplynulých šest let.

Tenistka Kristýna Plíšková podlehla v Melbourne ve třetím kole Australian Open podle očekávání světové jedničce Angelique Kerberové. V duelu s německou obhájkyní titulu v Areně Roda Lavera často chybovala a zápas prohrála za 55 minut ve dvou setech 0:6 a 4:6.

Švýcar Roger Federer ve 3. kole grandslamového Australian Open v Melbourne porazil Tomáše Berdycha 2:6, 4:6 a 4:6. Český tenista proti čtyřnásobnému vítězi nezískal ani set.

Eva Samková vyhrála v americkém Solitude kvalifikaci na sobotní závod Světového poháru ve snowboardcrossu. Olympijská šampionka zvítězila s náskokem 72 setin před Alexandrou Žekovovou z Bulharska, třetí skončila domácí legenda Lindsey Jacobellisová.

Dagmar Damková byla jako první český zástupce v historii zvolena na čtyři roky do komise rozhodčích Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). Dosud stejnou funkci zastávala v UEFA, kde bude pokračovat. Bude se tak starat o sudí v obou hlavních fotbalových organizacích světa.